לכל הכתבות
הבלוג שלנו
סנדוויץ - הכל התחיל באריסטוקרט אנגלי...

בכל יום, בכל אירוע ובכל העולם אנשים אוכלים סנדוויצים. אבל האם עצרתם פעם לחשוב איך הכל התחיל ומי היה הראשון שברגע של לו"ז צפוף המציא בעצם את המאכל הגאוני, הפשוט והמשביע הזה?!

הגיע הזמן שתכירו את הרוזן סנדוויץ. הרוזן ג'ון מונטאגיו חי במאה ה- 18 בעיירה האנגלית סנדוויץ (Sandwich) שבאנגליה. האגדה מספרת שהרוזן מסנדוויץ כל כך אהב להמר שלא היה מוכן להפסיק לרגע ולהניח את הקלפים על השולחן, גם לא כדי לאכול.
באחד הימים כשמשרתיו קראו לו לארוחת הערב, הוא סרב להפסיק את המשחק בו היה שקוע וצעק להם "תשימו את הבשר בין שתי פרוסות לחם והביאו אותו אלי" ומאז השאר היסטוריה..

המילה העברית לסנדוויץ - "כריך" מיוחסת להילל הכורך שלפי המסופר במסכת פסחים היה כורך בליל הסדר את בשר קורבן הפסח יחד עם המרור בתוך המצה והינה לכם הסנדוויץ העברי הקדום.

הכריך או הסנדוויץ הוא מאכל המורכב לרוב משתי פרוסות לחם, וביניהן שכבה של בשר, ירקות, גבינה או כל מילוי אחר, ולפעמים גם רטבים, תבלינים או תוספת אחרת. יתרונם הבולט הוא בכך שניתן להכינם מראש ולארוז לשימוש מאוחר יותר ולכן הם מאכל אידאלי לארוחות חפוזות בבית או בחוץ כמו בהפסקות בבתי-ספר, במקום העבודה ובפיקניקים.

הכריכים הפופולריים בישראל הם כריכי גבינה צהובה, טונה, ביצה קשה או חביתה, המלווים בירקות כגון עגבנייה, מלפפון, חסה ומלפפון חמוץ. על ידי אריזה נכונה של הכריך, ניתן לשמר את טריותו לאורך כל היום.

שירות "טרי על הבוקר" מאפשר לכם ליהנות בכל בוקר ממבחר סנדוויצים / כריכים מוכנים טריים וממגוון פינוקים נוספים כמו לחמים ודברי מאפה טריים, עוגות ועוגיות, מיצים טבעיים טריים, מוצרי חלב טריים ועוד ממיטב היצרנים.

טרי על הבוקר 03-9639639 | www.Boker.co.il

פתאום כולם רוצים להיות אנשים של בוקר!

רוצה להיות גם?