לכל הכתבות
הבלוג שלנו
קלוריות בלחמניה

חובב לחמניות המבורגרים וכריכים? האם חשבת כמה קלוריות יש בלחמנייה אחת? ובכן, אפשר להפסיק לחשוב.
 

בואו נחקור את תכולת הקלוריות של סוגי לחמניות שונים ונספק כמה עובדות ואנקדוטות מעניינות על המרכיב האהוב של עולם הסנדוויצ'ים.
 

לפני שנצלול לכמות הקלוריות בלחמניות, בואו נבין מה זה קלוריה
 

קלוריה היא יחידת מדידה לאנרגיה. מספר הקלוריות בפריט מזון מציין כמה אנרגיה הוא מכיל. צריכת יתר קלורית ממה שהגוף צריך יכולה להוביל לעלייה במשקל, בעוד שצריכת קלוריות פחותה ממה שגופך צריך יכולה להוביל לירידה במשקל.
 

כמה קלוריות יש בסוגים שונים של לחמניות?
 

כעת, נעבור לליבת הלחמניה (משחק מילים). להלן ספירת קלוריות משוערת עבור סוגים שונים של לחמניות:
 

לחמניית המבורגר לבנה: 120-150 קלוריות

לחמניית המבורגר מחיטה מלאה: 100-120 קלוריות

לחמניית נקניקייה לבנה: 120-140 קלוריות

לחמניית נקניקיות מחיטה מלאה: 100-120 קלוריות

קרואסון: 200-250 קלוריות

בייגל: 250-300 קלוריות

לחמניית בריוש: 200-250 קלוריות

חשוב לציין שספירות הקלוריות הללו משוערות ויכולות להשתנות בהתאם ליצרן ולגודל הלחמנייה.
 

עובדות מהנות על לחמניות
 

עכשיו כשאנחנו יודעים את תכולת הקלוריות של סוגים שונים של לחמניות, בואו נצלול לכמה עובדות מהנות ואנקדוטות על מצרך הכריך האהוב הזה.
 

לחמניית ההמבורגר הומצאה בשנת 1916 על ידי טבח מטגנים בשם וולטר אנדרסון. הוא שם לב שהלקוחות שלו מתקשים להחזיק את ההמבורגרים שלהם, אז הוא החליט לשים את הקציצה בין שתי פרוסות לחם.
 

לחמניית הנקניקיות הומצאה בסוף המאה ה-19 על ידי מהגר גרמני בשם צ'רלס פלטמן. הוא החזיק במסעדת קוני איילנד ושם לב שהלקוחות שלו שורפים את ידיהם על הנקניקיות, אז הגה את הרעיון לשים אותן בלחמנייה.
 

הקרואסון הוא לא סוג של לחמנייה מבחינה טכנית, אבל הוא מאפה אהוב שמשמש לרוב לכריכים. הוא הומצא באוסטריה בשנות ה-1800 וצבר פופולריות בצרפת.
 

המילה "לחמנייה" באה מהמילה הצרפתית הישנה "bouëte", שפירושה "צרור זרדים". מילה זו שימשה לתיאור תסרוקת שכללה פיתול השיער לצורת לחמנייה.
 

שיא גינס ללחמניית ההמבורגר הגדולה ביותר שנעשתה אי פעם נקבע בשנת 2012 בדרום אפריקה. הלחמנייה שקלה מעל 200 פאונד!
 

לחמניות הן מרכיב עיקרי אהוב בעולם הסנדוויצ'ים, אבל הן יכולות גם להוות "בוסט" קלורי. על ידי מודעות לתכולת הקלוריות המשוערת של סוגים שונים של לחמניות, תוכלו לעשות בחירות מושכלות לגבי צריכת הכריכים והלחמניות שלכם והיי, אם בא לכם להתפנק מדי פעם בכריך קרואסון, לכו על זה - החיים קצרים ;)
 

שירות "טרי על הבוקר" מאפשר לכם ליהנות באמצעות כמה קליקים דרך האתר או באמצעות שיחת טלפון עם נציגי השירות שלנו שגרת הבוקר שלכם תהפוך להרבה יותר נעימה ורגועה. צריך רק להצטרף לטרי על הבוקר-"מכולת עד הבית" (זה מהיר ונוח) ותתחילו גם אתם ליהנות מבקרים זורמים מתוקתקים.

לחמניות, לחמים, חלות, עוגות, עוגיות, פיצוחים, פירות, ירקות ומוצרי חלב במשלוח טרי על הבוקר עד דלת הבית וישר למשרד

03-9639639 | www.Boker.co.il

פתאום כולם רוצים להיות אנשים של בוקר!

רוצה להיות גם?